Zaujalo nás #1

Pekný deň vám prajem. Rozhodla som sa na PSA priniesť niečo nové a založiť novú rubriku. A tak vás dnes vítam pri prvom dieli „Zaujalo nás.“ O čo pôjde? Vždy vám prinesieme niekoľko zaujímavých knižných tipov, či už noviniek. alebo toho, čo som prečítala ja (Elizabeth) a toho, čo ma na knižnom trhu zaujalo najviac. Budú to rôzne žánre a rôzni autori. A čo som si teda pripravila dnes?

zaujalonas-titul-obrazok

Vražedná sedmička (Vojtech Beniczky, Radovan Bezecný, Daniel J. Dančík, Lenka Gahérová, Roman Horňák, Vita Jamborová, Juraj Thal)

Ako prvú knihu vám chcem predstaviť zbierku poviedok siedmich autorov. Je v nej sedem poviedok a práve preto má skvelý názov – Vražedná sedmička.

Ide o krimi príbehy a keďže ja osobne som veľký milovník krimi, tak po tejto knihe rozhodne siahnem. Je to teda sedem poviedok, alebo takpovediac sedem tvárí zločinu. Krimi je žáner skvelý v tom, že vie byť neskutočne napínavý. A ak máte radi napätie a radi čítate o riešení rôznych prípadov, radi sa spolu s vyšetrovateľmi snažíte rozuzliť záhady vrážd a podobných zločinov, tak táto zbierka je práve pre vás. 🙂

 

Nikomu nebudeš chýbať (Igor Čonka)

Na túto knihu som narazila len nedávno, ale hneď ma zaujala svojou anotáciou. Je takisto z vydavateľstva Elist. Ide znovu o krimi príbeh.

Na Dublinskej nákladnej stanici totiž objavia mŕtvolu slovenského občana. Najprv sa zdá, že ide len o obyčajnú mŕtvolu, no neskôr sa zistí, že ide o mŕtvolu istý čas nezvestného privatizéra, ktorého úradne vyhlásili za mŕtveho. Vyšetrovatelia, ktorí sa púšťajú do tohto prípadu čoskoro zistia, že to nie je len taký klasický prípad…

Veľmi ma táto kniha zaujala a takisto po nej plánujem siahnuť po Novom roku tak ako po Vražednej sedmičke. Takže zase ak máte radi takéto príbehy, tak sa do toho pustite. 🙂

 

Biela pani (Roman Kulich)

Na túto knihu mám „zálusk“ už odkedy som ju zaregistrovala. Ide zase o napínavý román. Je však inšpirovaný skutočnými udalosťami a zároveň je obohatený o akúsi mystiku. Zaujímavá kombinácia, no nie?

Mladé dievča – Miška sa vyberie zo školy domov cez ťažký terén. Napadlo neskutočne veľa snehu na Kysuciach a ona sa snaží prebrodiť domov. Počasie a ťažký terén jej však komplikujú cestu a sama už nevládze. Zavolá na číslo tiesňového volania. Snažia sa ju zachrániť no počasie im to značne komplikuje. Ako som spomenula ešte k tomu je to obohatené o okolitú mystiku a celé to znie fakt zaujímavo. Má to nečakané a dramatické rozuzlenie a také sú predsa najlepšie, však? 🙂

 

Čistá duša

Teraz tu mám tip na dobrú poéziu. Aj keď to nie je typická poézia.

Sú to slovné hry, ktoré sú veľmi hlboké, človek sa nad nimi môže zamyslieť. Sú o živote, o láske, situácii vo svete, proste o všetkom. A človek sa dokáže s mnohými „básňami“ stotožniť. Môžem vám povedať, že to je na tom to najlepšie. Možnože tieto slovné hry poznáte zo sociálnych sietí, no ja som o tom nevedela, až keď som prechádzala stránky martinusu v sekcii Najpredávanejšie. Túto zbierku som teda ja osobne prečítala a môžem vám ju vrelo odporúčať, pretože to nie je úplne typická poézia a práve kvôli tomu si myslím, že by to mohlo zaujať aj tých, ktorí poéziu nečítajú.

 

Milovanie s vanilkou (Petra Hederová)

Mám pre vás ďalší tip na knihu. Aj keď táto kniha ešte nevyšla (vychádza 4. 1. 2018), hneď som vedela, že ju musím zaradiť do tohto zoznamu. Môj žáner to osobne nie je, no viem, že tento typ kníh je na Slovensku populárny, takže to tu nesmie chýbať.

Rozvedená Lena sa cez sociálnu sieť zoznámi s Marcelom, ktorý je ženatý, no veľmi šarmantný. Dopisujú si spolu a zamilujú sa do seba. On je však od nej niekoľko kilometrov ďaleko. Aj tak si spolu plánujú spoločnú budúcnosť. No časom na povrch vyplávajú problémy vzťahu na diaľku… Lena má navyše výčitky svedomia, že Marcela láka preč od detí. A takisto zisťuje, že má v intímnej stránke tak trochu špeciálny túžby…

Aj keď toto nie je moja šálka kávy, znie to veľmi zaujímavo a zaváňa to veľmi napínavým príbehom s nádychom erotiky.

 

Šaman od jazera Wakante (Roderik Haydon)

Art Floyd prinieslo zaujímavú knihu od autora Roderik Haydon. Mňa osobne zaujala kniha už len svojím názvom, ale následne aj anotáciou. Ide o mysteriózny triler. Toto je jeden z mojich obľúbených žánrov. 🙂

Ide o príbeh mladého, ctižiadostivého podnikateľa Johna Waldena, pre ktorého je práca aj jeho záľubou a ktorý si svoj život vychutnáva plnými dúškami…

Po rodinnej tragédii sa mu do rúk dostane tridsať rokov schovaný dokument. Informácie, ktoré sú v ňom ním veľmi otrasú. No neskôr obdrží ďalšiu ranu, ktorá sa na prvý pohľad zdá banálna. No spôsobí ešte väčší chaos. Jeho život sa mení. Stáva sa štvancom, nemá istotu a pociťuje strach a začína o sebe pochybovať. Vidí len jedno riešenie… Do komplikovanej situácie vstupujú ďalšie postavy. A tak zostáva otázka, či sa Johnovi podarí nájsť východisko, alebo tomu všetkému podľahne?

 

Margaret Raven (Barbora Šedíková)

Posledný tip je znovu niečo mystickejšie a tajomné. Príbeh je zasadený do Anglicka. Ja som túto knihu čítala a veľmi sa mi páčila. Vydalo ju vydavateľstvo Magna Publishing.

Tento príbeh je opradený nadprirodzenom. Je o hľadaní pravdy a hlavná postava sa presvedčí o tom, že nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá. Margaret Raven zomrela v záhadnom dome tak ako už niekoľko dievčat pred ňou. Jej priateľ sa snaží nájsť pravdu. Čoskoro zistí, že sa dal na veľmi komplikovanú cestu s nebezpečnými a zvláštnymi prekážkami. No ani to ho neodradí od toho, aby zistil, čo sa stalo Margaret Ravenovej, ako jej rád hovoril.

Ako som písala, prečítala som ju a veľmi vám ju môžem odporúčať. Má to akciu, zaujímavý dej, nadprirodzeno, no zároveň to nie je typická „duchárina“. Je proste skvelá.