Zaujalo nás #2

Po nejakom čase vám opäť prinášam zopár kníh, ktoré ma na knižnom trhu najviac zaujali a chystám sa po niektorých aj siahnuť. Takže dnes vám tu ukážem osem zaujímavých kníh. 🙂

zaujalonas-titul-obrazok

Sebaklam (Linda Chopin)

l295651Táto kniha ma okamžite zaujala svojou anotáciou. Je práve o tom, o čom hovorí jej názov. O sebaklame. Každý z nás verí, že taký či onaký bude náš život a snažíme sa poprieť to negatívne. A klameme samých seba. Túto autorku som objavila len nedávno, keď som na FB stránke Moderné romány pre ženy narazila na túto knihu. Autorku sledujem aj na Facebooku a často sa mi páčia jej príspevky. Myslím, že po tejto knihe určite siahnem, som na ňu zvedavá. Normálne sa orientujem väčšinou mimo románov pre ženy, ale táto ma istým spôsobom zaujala. Nie len anotáciou ale aj akousi svojou… charizmou okolo. Neviem, či knihy môžu mať charizmu, ale ja by som to asi tak nazvala.

 

Spiatočný lístok na západ (Viktória Laurent-Škrabalová)

l282140Poézia v dnešnej dobe nie je veľmi čítaná a podľa mňa je to strašná škoda, pretože ľuďom unikajú také skvelé diela ako práve toto. Ja sama som túto zbierku od našej novej autorky prečítala a veľmi ma oslovila, zanechala vo mne kopu pocitov a keď robím poriadok v knižnici, tak si ju rada vezmem do rúk a začítam sa znovu do niektorých básní. Kniha je obohatená aj o ilustračné koláže a tie jej dodávajú takisto melancholický nádych. Zbierka je inšpirovaná Parížom a je to cítiť. Veľmi sa mi to páčilo a ak máte aspoň trochu radi poéziu, tak toto si rozhodne musíte prečítať.

 

Tri oriešky pre spisovateľku (Vita Jamborová)

l268945Táto kniha ma tiež oslovila. Práve včera som si ju objednávala a veľmi sa na ňu teším. Je to o autorke detektívnych románov Bronislave, ktorej začne život hádzať pod nohy polená. Rozpadá sa jej manželstvo, príde o prácu a v schránke si nájde list bez známky a bez mena a v obálke je lístoček, na ktorom je napísané: „Už viem, aké to je… Prídem, aby som si vychutnal teba…“

A tak sa Broňa snaží prísť na to, kto ju chce zabiť, jednoducho musí rozlúsknuť tri oriešky…

Kniha ma zaujala aj preto, lebo v nej vystupuje ako hlavná postava spisovateľka. A ja knihy či filmy so spisovateľmi milujem. Veľmi sa na túto knihu teším. A ak vás tiež zaujala, tak myslím, že by ste to mali skúsiť. 🙂

 

Lov na nevestu (Michaela Galambošová)

34678763Ešte v decembri som dávala na instagram fotku s touto knižkou. Mám ju rozčítanú. Je to voľné pokračovanie Manipulátora. Mne sa táto kniha zapáčila i keď to nie je ten žáner, ktorý čítam najčastejšie, v poslednom čase mám viac chuť čítať niečo ľahšie a sviežejšie. A táto kniha to ponúka. Je to veľmi dobre napísaný príbeh, je vtipný a pútavý. Som len na začiatku, ale fakt sa mi to zatiaľ páči. Ak hľadáte niečo vtipné, ľahké a svieže, tak vám knihu môžem už teraz odporúčať. Je to dobrý výber na dlhé zimné a sychravé večery, kedy máte náladu pod psa. Táto kniha vám ju určite zlepší. 🙂 Je to príbeh Jozefa, ktorý sa snaží získať si bohatú a peknú podnikateľku z Bratislavy, Helgu.

 

Prežila som svet (Miroslava Varáčková)

l277383Máme tu aj niečo dystopické. Mirku Varáčkovú ako autorku mám veľmi rada. Čítala som od nej Grafitové dievča a aj Len to nikomu nepovedz. Mám doma od nej aj dve novšie knihy a Prežila som svet som aj začala čítať, no akosi som na to potom zabudla a pustila sa do niečoho iného. Ale chystám sa aj na túto knihu. Myslím, že to už niektorí budete poznať, pretože toto je vlastne revydanie. Je to príbeh Ely, ktorá je jedna z tých, ktorí prežili. Prišla o rodinu, priateľov a o v podstate krásny život. Teraz skôr prežíva a deň, kedy sa môže aspoň trochu najesť, pokojne môže považovať za šťastný. Je to príbeh zakázanej lásky v priebehu úpadku civilizácie. Mirka má veľmi dobrý štýl písania a preto už teraz viem, že sa jej príbeh bude dobre čítať. A k tomu je to dystópia, čo je super.

 

Venile (Valentína Sedileková)

l295809Po tejto YA fantasy knihe plánujem tiež určite siahnuť. Niektorí z vás, možno nečítajú YA fantasy, ale myslím, že niektoré knihy si to zaslúžia. A neviem prečo, ale mám také tušenie, že táto to bude tiež. Má zaujímavý a originálny príbeh a nádhernú obálku. Ak čítate YA fantasy, tak si myslím, že ju musíte mať v knižnici a musíte si ju prečítať. A ja tiež. 😀

Hlavnou postavou príbehu je stredoškoláčka Kathrin, ktorá sa stane hlavnou rolou v škandále, ktorý vypukol na škole. Tlak zvláda len vďaka dobrým priateľom. Hnev ju však ovládne a premení sa na zviera. A naplánuje pomstu, aby očistila svoje meno. No pomaly sa spustí lavína, ktorá ju s pomocou chlapca zavedie do Venile, inej planéty, v ktorej nájde odpovede na svoje otázky.

 

Nenávisť (Juraj Thal)

l272590Opäť tu máme niečo z detektívneho súdka. Kniha ma zaujala hneď ako som zaznamenala to, že vyšla. Od autora som čítala zatiaľ len poviedku v zbierke Muži vs. ženy, ale tá sa mi veľmi, veľmi páčila a tak je jasné, že siahnem aj po tejto knihe.

Príbeh sa odohráva v marci 2005. Vyšetrovateľa Lea Legena zavolajú k prípadu. Vyzerá to len na požiar chaty v lesoch nad Nitrou. Ale v pivnici objavia zhorené telo univerzitného profesora. Postupom času začnú miznúť aj jeho ďalší kolegovia a obete pribúdajú. A chýbajú stopy, je veľa podozrivých a nie sú dôkazy. Leo rieši najťažší prípad svojej kariéry a ocitá sa v slepej uličke.

Už podľa anotácie to znie na skvelý detektívny príbeh. A ja také príbehy milujem.

 

CHYMEROS – Stopy vedú do temnoty (Daniel Hevier)

l296425Túto knihu sme dostali od Trio Publishing na recenziu a dúfam, že vám ju bude môcť predstaviť niektorá z našich redaktoriek. (čítaj poznámku nižšie)

Táto kniha je prvý diel zo série fantasy kníh. Anotácia znie zaujímavo. Je to príbeh dvanásťročného chlapca, ktorý sa ocitá v úplne inej krajine. Zisťuje, že to nie je ani na zemi. Nemôže nikomu ani zavolať. Stretáva sa so zvláštnym tvorom, ktorý sa volá hrochorožec. Nebolo to príjemné stretnutie. Chlapec stále verí, že len sníva a že čoskoro sa prebudí a dostane sa domov.

Navyše si nevie spomenúť na svoje meno a preto, aby ho zistil, musí splniť niekoľko úloh. Doteraz je však v čudnej krajine len čudesníkom.

Je to určené pre mladších čitateľov, ale znie to aj tak veľmi zaujímavo. 🙂