Zaujalo nás #3

Viem, že sme tu dlho nemali Zaujalo nás. Chcela som to dokončiť už dávno, ale akosi sa nedalo a nestihla som to dovtedy, dokedy som to mala naplánované. Ale zanechám takéto veci a pozývam vás k čítaniu ďalšieho dielu, v ktorom vám opäť predstavím niekoľko veľmi zaujímavých kníh. Tak poďme na to! 🙂

zaujalonas-titul-obrazok

Na rozhraní dvoch svetov (Michal Škombár)

l277382Na úvod vám predstavím knihu, ktorú som len nedávno prečítala. Takže vám k nej poviem aj svoj názor.

Hlavným hrdinom je William, ktorému pichli tekutinu – keď dovŕšil dvadsať rokov -, ktorá spôsobila, že fyzicky nestarne a nepotrebuje spánok. No William by rád vedel, aký spánok je, ako sa to vlastne robí a túži po tom, aby raz nemusel pohnúť ani len jedinou časťou tele. Aby raz mohol skutočne oddychovať.

Tento príbeh je teda taký dystopický, trochu scifi. Mňa osobne kniha veľmi bavila a vyvolala vo mne ten „wow efekt“, ktorý je pri knihách len prínosom a spôsobí, že kniha sa vám zaryje do srdca a budete ju chcieť čítať znovu. Presne tento prípad to je. Nevedela som, čo od knihy očakávať a nevedela som, či práve toto mám chuť čítať. Ale len tak som sa začítala pri upratovaní knižnice a po pár odstavcoch som vedela, že si to musím hneď prečítať. A neľutujem. 🙂

 

Z temna do svetla (Tomáš Beník)

l301730Na túto knihu som na razila na facebooku, keď ju sám autor zdieľal. Hneď ma ako milovníčku poézie zaujala. Temno a Svetlo sú dva protiklady. Fungujú však vo vzájomnom súlade. Inak to ani byť nemôže. Tieto protipóly bývajú však aj v ľudskej duši. A my sa rozhodujeme, či sa prikloníme k tej temnej, alebo svetlej stránke. A presne o týchto protipóloch v ľudskej duši je táto zbierka. Na prvý pohľad ma hneď zaujala a dúfam, že si ju niekedy prečítam. Okrem toho, niektoré básne tohto autora som čítala v Abdone a páčili sa mi, takže si myslím, že aj táto zbierka nesklame žiadneho človeka, ktorý má rád poéziu ako ja.

 

Pod maskou (Senta Andok)

l276209Táto kniha ma vcelku zaujala už z niekoľkých dôvodov. Prvý dôvod bol ten, že knihu napísala slovenská spisovateľka. Druhý bol zaujímavá anotácia tejto knižky, tretí, že to je jej prvotina. A už z anotácie to vyzerá na temný a tajuplný príbeh.

Martin Mayer stretol nesprávneho človeka a doplatil na to životom. No koho z takej zbytočnej smrti potrestať, keď o osude nedospelého mladíka rozhodla guľôčka v rulete? Z Martinovho najlepšieho kamaráta sa stáva bezdomovec. Začne sa starať o starca, ktorého trápi vina zo smrti žiaka. Potom začína žiť životom plným klamstiev a zapletie sa s falšovateľom dokladov a ocitne sa v centre médií.

Nuž, dodám len to, že by som bola rada, ak by sa nám podarilo zrecenzovať túto knižku.

 

Prekliata (Ružena Scherhauferová)

l219669Tak, a teraz tu máme niečo hororové. 🙂 Kniha je o mladom manželskom pári, ktorý si kúpil vilu od záhadnej starej penej. Neďaleko od nich býva svojská Anina, ktorá si hneď získa Melisinu priazeň. Jej manželovi Gabrielovi sa však nepozdáva a niečo mu na nej prekáža. Zhodou okolností sa však Gabriel zapletie s Aninou, ktorej sa páči. A navyše sa vo vile objavuje záhadná postava v čiernom. Zisťujú, že vila ukrýva tajomstvo rodiny, ktorá vo vile žila predtým. Gabriel takisto zisťuje, že vo vedľajšom dome niekto prespáva a chce zistiť, kto ruší ich rodinný pokoj. Anina svoje požiadavky stupňuje a keď príde jar, prejaví sa. Je to prekliata žena. Život Melisy a Gabriela je ohrozený.

Zaujímavé a desuplné, no nie?

 

Drž ma, keď padám (Miroslava Varáčková)

l279380Na túto knihu sa už istý čas chystám. Momentálne však čítam Trhlinu od Kariku a ešte k tomu moju srdcovku Harryho Pottera. Ale dúfam, že sa k nej čoskoro dostanem. Mirka Varáčková má veľmi dobré knihy a mám jej štýl veľmi rada. Píše pravdivo, no zároveň pekne. Používa realitu, no i romantiku. A práve to je na jej knihách najlepšie.

Drž ma, keď padám, je príbeh o priateľstve, láske a rodine. Je to príbeh súrodencov Kati, Ondra a Zuzky. Kaťa a Ondro sa snažia starať sa o mladšiu sestru Zuzku a zabezpečiť jej aspoň nutné veci k životu. Od otca ich totiž nedostane. Je gembler a pijan. Kaťa s Ondrom zahmlievajú pred sociálkou to, čo sa u nich doma skutočne deje. No teror ich otca sa zhorší, keď si Kaťa nájde nový objav. A z týchto problémov ich dokáže dostať len krutá a bolestivá pravda.

Znie to zaujímavo a nepochybujem o tom, že keď knihu prečítam, nebudem ju môcť dostať zo svojej duše. A to je na knihách od Mirky Varáčkovej to najlepšie. Že sa vám zaryjú do duše.

 

Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom (Mary Roe)

l272173Teraz tu máme niečo pre deti a mládež, no myslím, že nie len pre nich. Je to dobrodružný a trochu i mysteriózny príbeh netopiera Badlyho..

Badly mal bezstarostný život až kým sa starší netopieri nerozhodli zrušiť dvojročný odklad po škole s povinnosťou nástupu do zamestnania. V tom čase sa však čírou náhodou dostane medzi agentov MIBat (Britská letecká netopieria tajná služba), ktorí sa už dlhší čas snažia dolapiť pašerákov diamantov. Nové priateľstvo s agentkou i s počítačovým hackerom zavedie jeho život úplne iným smerom. Čím všetkým bude musieť prejsť, aby sa nakoniec stal letovým dispečerom?

Už z anotácie to znie zaujímavo a ja osobne by som si túto knihu rada prečítala. 🙂

 

Boh plače potichu (Hana Repová)

l296964Táto kniha je pomerne mimo môj obľúbený žáner no zaujala ma svojou charizmou podobne ako Sebaklam, o ktorom som vám písala v minulom dieli. Proste ma k nej niečo ťahá a mám chuť si ju niekedy prečítať.

Anna sa zo všetkých síl snaží vyrovnať s bolestnou skutočnosťou, ktorá jej nečakane vkročí do jej a Everettovho života. Oporou je jej priateľka Stela, ktorý by si mnohé z nás želali mať za priateľku, a Everettov najlepší priateľ Philip. Osudy štyroch hlavných hrdinov sa prepletajú a do ich priateľstva vstúpia city. Všetci však stále chcú zostať pokope.

Je to román zo súčasnosti o sile priateľstva a o tom, že aby sme boli v živote šťastní, musíme vedieť dávať.

Tak, to sú všetky knihy z dnešného dielu. Všetky ich nájdete na Martinuse. 🙂

Pekný pondelkový podvečer!