Zaujalo nás #4

Dobrý deň, čitatelia! 🙂 Opäť vám prinášam niekoľko zaujímavých kníh zo slovenského knižného trhu. Myslím, že tu opäť máme skupinku skutočne zaujímavých titulov. A tak to nebudeme zbytočne predlžovať a poďme sa pozrieť, čo nás najviac zaujalo.

zaujalonas-titul-obrazok

Nesmieš povedať (Zdenka Wenzlová Švábeková)

l303856Túto knihu som si všimla nedávno práve v ponuke vydavateľstva Elist. Od tejto autorky som čítala jej prvotinu – básnickú zbierku Roztavené putá (recenziu nájdete TU) a poéziou ma veľmi oslovila. Anotácia tohto príbehu však znie takisto veľmi zaujímavo a ja po tejto knihe určite siahnem.

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať.

Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky.

Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?
Aký bude osud dieťaťa, ktoré nechráni náruč vlastnej matky?
Pri čítaní knihy vám napadne šieste Božie prikázanie.
Budú v tomto prípade na mieste slová farára: Boh dopustí, ale neopustí?
Čo všetko musí zažiť dieťa, aby si ho dospelí všimli?

 

Stálo to za to (Miroslava Varáčková)

l300033Ako druhú knihu tu mám pre vás štrnástu knihu od tejto autorky. Nedávno som od nej prečítala Drž ma, keď padám, o ktorej som sa zmienila v minulom dieli. Osobne sa celkom dosť teším aj na túto knihu, pretože vyzerá skutočne zaujímavo. V knihách od Mirky Varáčkovej je úžasné to, že kombinuje realitu, ktorá býva niekedy krutá, s krásnou a milou romantikou. A to mi na jej knihách najviac imponuje. 🙂

Je niečo silnejšie ako sesterská láska?

Lívia je tá staršia. Tá úspešnejšia. Tá populárnejšia. Baška je tá, čo ostala na druhej koľaji… a to nielen v babských kruhoch na škole, ale aj doma a v srdciach rodičov. Keď sa Lívii rúca budúcnosť pred očami, rieši všetko po svojom a ničí všetkých naokolo. Nanešťastie je rodičovská láska niekedy slepá a pravda nemá šancu na prežitie. No ktorá sestra je v skutočnosti tá silnejšia a rozhodnejšia? Ktorá dokáže obetovať všetko, aby zabránila ďalšiemu súženiu?

Všetky šťastné rodiny sú si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná svojím spôsobom. Vo svojej štrnástej knihe sa Mirka Varáčková ponorila do navonok šťastnej rodiny, aby odhalila ich nešťastie.

 

Nad priepasťou (Mária Havranová)

l302890Teraz vám predstavím knihu od spisovateľky, ktorú určite poznáte pod pseudonymom Maria Corvus. Vyšla jej kniha pod jej vlastným menom. Osobne toto nie je ten pravý žáner pre mňa, no i tak ma kniha svojou anotáciou vcelku zaujala.

Chiara je psychoterapeutka, žijúca v krajine svojho manžela. Zdanlivo harmonické manželstvo naruší jej zoznámenie sa s Maxom. Narastajúca pracovná vyťaženosť manžela Tiaga, frustrácia, vyplývajúca zo starostlivosti o dvojičky, predovšetkým a autistického syna Marca spôsobí, že podľahne šarmu iného muža. Kniha nás vtiahne medzi hlavných hrdinov, ktorí prežívajú šťastné, aj smutné chvíle. Také, aké nám prináša život sám. Erotické pasáže striedajú pocity hlavnej hrdinky, jej úvahy a pochybnosti o tom, ako vlastne žije. Príbeh, v ktorom sa zabíja a zomiera pre lásku je pretkaný spoveďou Chiarinho manžela Tiaga, ktorý sa prostredníctvom listov, ktoré píše z väzenia, prihovára svojmu autistickému synovi, a tým si chce zmierniť výčitky svedomia, ktoré ho trápia. Zmení Tiago svoj postoj najmä voči synovi? Dokáže ešte Chiara a Tiago viesť spolu plnohodnotný manželský vzťah, alebo pôjde každý svojou cestou?

 

Na dušičky zomrieš (Mak. E. Pocha)

l305342Ako ďalšiu tu mám knihu, ktorá je oproti tej predchádzajúcej presne ten môj žáner. Takže sa chystám si knihu kúpiť a osobne sa na ňu veľmi, veľmi teší. Je to YA hororovka a to už samo o sebe znie zaujímavo.

Na Dušičky roku 1999 otrasie ospalým západoslovenským mestečkom brutálna vražda štvorčlennej rodiny. Nepravdepodobný páchateľ je prichytený a zatknutý na mieste činu a neskôr umiestnený do psychiatrickej liečebne.
O sedemnásť rokov neskôr sa stredoškoláčka Lucia Lou Šestáková snaží vyrovnať so svetom, strasťami dospievania i vlastnou zložitou povahou. Akoby nestačilo, že sa beznádejne zamilovala do nového spolužiaka Adama, ešte sa aj v mestečku objavuje záhadný stalker a dievča musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu…
Podarí sa Lou prekonať všetky nástrahy a objaviť svoje skutočné Ja?
Podarí sa jej prežiť?
Napínavý príbeh o priateľstve a zrade, odvekom Zle, rodinných putách a nečistej láske vás vtiahne a nepustí!

 

Úlomky ženy (Katarína Krnáčová)

l280827Túto knihu som si v marci aj kúpila hoci som si myslela, že si ju asi nebudem chcieť prečítať. Nakoniec ma to však presvedčilo, pretože som chcela niečo pekné, inšpiratívne a pozitívne. A to táto kniha absolútne splňuje.

Kniha silných ženských príbehov a citátov o láske, ženskom svete a ženskej sile…

Občas sa smejeme, občas plačeme. Občas sa hľadáme, no nie sme stratené. Sme úplne obyčajné ženy, sme ako vy. Ženy, ktoré budú vždy milovať aj nenávidieť. Smútiť aj sa tešiť. Žiť naplno a nielen prežívať. Lebo chceme….BODKA!

Ak sa prichytíš, že ospravedlňuješ sama pred sebou niekoho správanie stále dookola a pýtaš sa, či ťa ten človek vôbec má rád, už len tvoja otázka by ti mala byť odpoveďou. Ľudia nie sú komplikovaní. To my sme si obľúbili slovo komplikovanosť. Skrývame do neho to, že niečo nefunguje. Láska buď je, alebo nie je. Vzťah buď je, alebo nie je. Veci sú vždy jasné. To len my máme strach ich jasnými vidieť, pretože pravda sa nám občas nepáči. Lenže to na nej nič nezmení…

 

Saviours: Kliatba Kortského lesa (Mary Roe)

l303433Opäť tu máme niečo tajomné a fantazijné. V minulom dieli som spomínala inú knihu od tejto autorky a to Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom. No a teraz som sa rozhodla predstaviť vám jej druhú knihu. Výchádza onedlho vo vydavateľstve Magna Publishing.

V Kortskom lese sa zlietajú vrany a zbierajú tiene. Hmla celé stáročia zakrýva tajomstvá. V tme vyčkávajú sily schopné zahubiť celé dediny. Spomedzi tichých stromov sa šíri tieseň, choroba a neodvratná skaza. Nik kliatbu lesa nezlomí. Či áno?
Samuel sa od ľaku skrýva pod posteľ.
Vanessa sa rada pekne oblieka.
Nathan si v autobuse číta Bibliu.
A Alex? Ten má talent akurát na školské lotroviny.
Ako by zlobe lesa mohli čeliť tínedžeri? Kde sú povolaní hrdinovia?
Aj z tých najobyčajnejších sa však môžu stať vyvolení. Volanie proroctva neumlčí nik. Aj v obyčajných deťoch môžu driemať skutoční záchrancovia.

 

Láska je láska (Daniela Slávik)

l266941A ako poslednú vám predstavím knihu, ktorú som len nedávno dočítala. Nemala som od nej nijaké veľké očakávania, no prekvapila ma. A príjemne. Keď som začala čítať, tak už som sa jednoducho nemohla odtrhnúť. Príbeh je pútavý, krásny a romantický. Hoci takým kontroverznejším spôsobom, ktorý by však nemusel byť kontroverzný, ak by boli ľudia tolerantnejší.

Dve ženy. Dva životy. Jedna LÁSKA.KONTROVERZNÁ téma, ktorá by nemusela byť kontroverznou. Keby sme boli tolerantní. K ľudom, ktorí si svoju sexuálnu orientáciu nevybrali. K ľudom, ktorí sa takí narodili.Nie vždy dokážeme naplniť očakávania blízkych. Obzvlášť vtedy, keď nás spoločnosť označí ako iných… Kto by mal za nami stáť v dobrom aj v zlom? Tí, ktorí nás vychovali, alebo úplne cudzí ľudia, s ktorými nás spojila práve odlišnosť? Anabela ja mladá žena, ktorá okrem prílišných nárokov zo strany svojej neznesiteľnej šéfky musí nepriamo čeliť predsudkom a nepochopeniu. Zdá sa však, že nie je jediná… Keď spoznáva Lenu, postupne prichádza na to, aký obrovský vplyv má spoločnosť na jedinca a rodinné zázemie svoje hranice. Je ale možné donekonečna zapierať svoje túžby, sny a potreby? Svoje vlastné ja?

Tak čo, zaujala vás niektorá z týchto kníh?