Dajte knihám z knižnice druhú šancu! UDALOSŤ

33a2a8Dnešný krátky článok bude o prebiehajúcej udalosti na Facebooku. Organizuje ju Denisa Kancírová – autorka, šéfredaktorka časopisu Abdon a vydavateľka.

Táto udalosť nie je o tom, aby ste prišli na nejaké miesto. Je o tom, aby ste zachránili knihy z knižnice. Rôzne staršie výtlačky, klasiku, no i mnoho ďalších. Možno ste túto udalosť už zaznamenali, keď som ju zdieľala na FB stránke, no rozhodla som sa o nej čo-to napísať.

Ako som už povedala, je to o tom, aby ste zachránili nejaké knihy z knižnice. Dali im druhú šancu. Zoznam je priebežne aktualizovaný. A ja som si tam tiež už niečo vybrala. Je to fakt úžasná myšlienka a myslím, že tam môžete nájsť knihy, ktoré ste už dlho hľadali a čítali ich z knižnice. Ja som tam práve objavila Ivana Kraska a jeho poéziu, ktorú hľadám už azda milión rokov.

Zdieľam to tu preto, lebo tam nájdete aj slovenských autorov: Nájdete tam rôzne žánre, takže si myslím, že si tam každý môže nájsť to svoje. Navyše sú tam dobré ceny tých kníh, takže vaša peňaženka nemusí plakať, keď kúpite dajme tomu päť kníh.

Verte mi, že ak by boli knihy živé bytosti, tak by nám ďakovali. Takže si poďte pozrieť udalosť, prezrite si zoznam a zachráňte nejakú knihu.

A kniha vás za to odmení krásnym príbehom, prípadne poéziou. Obohatí vás. Tak ich nenechajte zapadať prachom. Čítajme, zachráňme ich. 🙂

Udalosť nájdete TU.

Tak neváhajte a vyberajte. Možno tak nájdete knihu, na ktorú ste už dávno zabudli, alebo ste ju mali chvíľu z knižnice a potom ju nevedli nájsť. Mne sa to tak stalo. 🙂