Recenzia: Hazard (Martina Solčanská)

hazard-1200px1564175677Recenziu napísala Dominika Ševčíková.

Knihu Hazard som dostala ako odporúčanie. Vraj je „brutálna“. Len som nevedela, že čím. Takže som sa na čítanie veľmi tešila.

A kniha naozaj bola brutálna. Nielen obsahom, ale tým, ako bola napísaná.

Čo všetko sme ochotní urobiť pre peniaze? Predstierať vášeň, predstierať lásku? Pre prostitútky je to súčasť ich povolania, lenže muži sa s ľahkými ženami zvyčajne neženia. Alebo áno? Jack Kilmer má nádhernú vzdelanú manželku, moc, peniaze, má však prázdne srdce. Jedného dňa mu doň vstúpi Jennifer, dievča z baru s nedokončeným štúdiom žurnalistiky. Mladá krásna blondína s vyzývavým poprsím, túžiaca ako každý jej klon po jedinom – po majetku. Starnúci milionár tak stretáva svoje mladšie ja. Kto z nich dvoch zvíťazí? Kto koho zničí? Kto koho naozaj miluje?

Kniha je dosť pikantná, čiže určite by zaujala čitateľky, ktorým sa páčilo 50 odtieňov sivej.

Detaily deja by som nerada rozoberala, aby ste si ju chceli prečítať. Mne zo začiatku kniha pripomínala spomínaných 50 odtieňov v kombinácii s Pretty Woman. Ale potom sa kniha rozbehla iným smerom. Musím uznať, že tak ako je to v príbehu písané, si ja predstavujem život žien, ktoré si kvôli peniazom nechajú ovládať život mužmi. Ale na druhej strane sa každému všetko vráti. Asi vďaka karme. Aj v tomto príbehu to tak bolo. Nie vždy vám pomôžu peniaze a moc.

Knihu som priam hltala. Po každej kapitole som potrebovala vedieť viac a viac. Naozaj sa nedalo od nej odtrhnúť. A ani neviem ako a 500 strán bolo prečítaných. Som rada, že koniec nezostal otvorený, ale aj tak by ma ešte nejaké veci zaujímali, ako by asi skončili.

Takže autorku musím iba pochváliť. Neverila by som, že je to slovenská kniha, skôr preklad zo zahraničia. Čiže klobúk dole. Určite si prečítam viac od tejto autorky.

Knihu odporúčam každej žene, ktorá má rada napätie a nevadí jej násilie v knihe. Ale k tejto knihe to patrí. Veď má predsa názov Hazard.

Určite neodporúčam príliš romantickým bytostiam. Hoci po prečítaní musí každý uznať, že takto to v živote jednoducho chodí.