RECENZIA: Dedička (Gabrielle Bernátová)

Recenziu napísala Dominika Ševčíková.

Kniha Dedička od slovenskej spisovateľky Gabrielle Bernátovej nie je typický ženský presladený román.

img_20180524_143755_191
Zdroj: Drominickacita.sk

Hlavná postava Veronika, prezývaná Vera, študuje na vysokej škole a zároveň pod pseudonymom píše články o bossovi podsvetia Petrovi Vaculíkovi. Vera si dáva veľký pozor na to, aby Peter nezistil, kto je za článkami, ktoré mu kazia kšefty. Jedného dňa ju však nachytá a odvlečie so sebou. Vera najskôr pod nátlakom a napokon dobrovoľne strávi s mafiánom noc plnú vášne. Aj keď si to Peter nechce priznať, Vera sa mu dostáva pod kožu. A to ešte netuší aké tajomstvo z minulosti ich spája dokopy. Vera sa zrazu dostáva na druhú stranu a stáva sa súčasťou podsvetia. Zvládne to mladá študentka?

Človek sa musí naučiť žiť s určitým druhom samoty, ale dá sa to s prázdnotou vo vnútri seba samého?

Počas deja sa vynára veľké množstvo tajomstiev o Verinej rodine, ktorá patrí tiež k podsvetiu. Nakoniec zistí aj to, čo ju z minulosti spája s Petrom a prečo sa ju všetci snažia ochrániť pred nepriateľom.

Spoločná minulosť im v budúcnosti nebude stačiť.

Príbeh je písaný v krátkych kapitolách, čo je u mňa veľké plus. V tejto knihe nejde o klasický ženský román, hoci od začiatku trochu tušíte, že Vera sa s Petrom dá dokopy. Túto skutočnosť môžem potvrdiť, ale spôsob, akým si k sebe nájdu cestu je naozaj kľukatý. A to vám prezrádzať nebudem.

Aj keď v knihe nakoniec bude láska, tak sa pripravte skôr na mafiánske praktiky, násilie, ale aj veľa vášne a sexu.

psx_20180528_152545
Zdroj: Drominickacita.sk

Trochu mi prekážalo, že som sa občas strácala v postavách a nevedela som, ktorá postava hovorí čo. Prípadne som musela rozmýšľať, kto je kto z podsvetia. Ale vždy som sa z toho vymotala, takže na samotný zážitok z deja to vplyv nemalo.

Kam sa podela jeho arogancia, vyrovnanosť a disciplína? Len sa ňu pozrie a je rozbitý na milión malinkých kúskov. A ona je tou, kto to celé jeho ja drží v rukách.

Knihu odporúčam každému, komu nejde o romantiku v štýle Danielle Steel, ale o napínavý príbeh z mafiánskeho prostredia. Autorkin štýl písania sa ľahko číta a nie sú v knihe žiadne zbytočné „omáčky“, čo je tiež fakt, ktorý oceňujem. Nakoniec, my ženy vieme ovládnuť aj srdce drsného mafiána, no nie?

Titul: Dedička

Autor: Gabrielle Bernátová

Počet strán: 252

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Magna

Foto: Drominicka

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Magna.