Zaujalo nás #6

Vitajte po dlhšom čase u ďalšieho dielu Zaujalo nás. Našla som opäť niekoľko veľmi zaujímavých titulov, na ktoré sa dnes pozrieme. Máme tu rôznorodé žánre, takže si myslím, že každý si v tom nájde niečo svoje. 🙂

zaujalonas-titul-obrazok

Správa od mŕtveho chlapca (Katarína Holetzová)

l307404O tejto autorke a o jej najnovšej knihe som prvýkrát počula v rádiu Expres, keď bola autorka hosťom v relácii Evity. Hneď som si túto jej novú knihu vyhľadala na Martinuse a zistila som, že to znie fakt dobre. Psychothrilerom ja veru nikdy, nikdy nepohrdnem. 🙂

Myslela si, že jeho smrťou sa to skončí. Ale potom znova zavibroval telefón.

Nina sa presťahuje do horského mestečka Canossa s nádejou na lepší život. Ale vzťah s manželom chladne a ona často prepadá depresiám. Nastúpi na miesto učiteľky do prominentnej internátnej školy, kde podľahne problémovému tínedžerovi Damianovi Ostrowitzovi. V snahe pomôcť mu sa čoraz viac zamotáva v klamstvách aj pocitoch viny. Všetko sa zmení, keď jej manžel oznámi, že chlapec za nejasných okolností zomiera. Kolotoč nečakaných udalostí sa však v tomto bode len začína roztáčať…

Takže po tejto knihe rozhodne siahnem, keď opäť pocítim chuť prečítať si nejaký thriler. 🙂

Kúpeľná se(x)zóna (Dada S. Brezovská)

l314954Toto nie je celkom moja šálka kávy, ale viem, že vy, milé čitateľky, túto knihu určite oceníte. Preto sa o nej zmieňujem. 🙂 Takže si myslím, že ak hľadáte niečo ľahké, milostné a i erotické, kniha bude práve pre vás.

Kúpele ponúkajú okrem liečby a oddychu aj mnoho príležitostí na nadväzovanie známostí. Nikto nezráta, koľko flirtov a krátkych lások sa odohralo v blízkosti termálnych prameňov, ale vtipy a pošepky šírené historky podávajú nespochybniteľné svedectvá o povzbudzujúcich účinkoch liečivej vody.

Aj ľahkovážna, sexom posadnutá Dženy prichádza do kúpeľov s túžbou po nezáväzných vzrušujúcich zážitkoch a je rozhodnutá využiť každú príležitosť. Čerstvo rozvedená Ivana nedokáže krotiť kamarátkin temperament a nechtiac sa stáva súčasťou jej bláznivej naháňačky za chlapmi. Roman musí absolvovať povinný rekondičný pobyt poskytovaný zamestnávateľom a želá si iba jedno – čím skôr sa vrátiť do prostredia, kde jeho zjazvená tvár už nepriťahuje zvedavé pohľady. Nela dostala od manžela k poukazu na relaxačný pobyt aj zvláštne poslanie. Má týždeň na uskutočnenie závažného životného rozhodnutia. Netuší však, že je vmanipulovaná do rafinovanej, vopred pripravenej hry.

Každý má svoje očakávania, no nie všetko vychádza podľa predstáv. Do ich životov, snov a izieb vstupujú ďalšie osoby, osud mieša karty a hazardná hra začína. Čo sa stane, ak sa im plány a city vymknú spod kontroly?

Vraždy v Tatrách: Mŕtvi v Starom Smokovci (Daniel J. Dančík)

l310639O tejto knihe som veru ešte nepočula, narazila som na ňu, keď som si prezerala stránku Martinusu. Ide o detektívku. Hoci si ju neplánujem prečítať, myslím si, že ak ste detektívny nadšenec, tak táto kniha sa vám hodí.

V noci z 19. na 20. novembra v roku 2004 sa Vysokými Tatrami prehnala ničivá víchrica. Na druhý deň ráno dvaja lesní robotníci, počas odstraňovania kalamitného dreva, nájdu v koreňoch jedného zo spadnutých stromov na okraji Nového Smokovca ľudskú kostru. Kapitánovi Timotejovi Baranovskému z Policajného zboru mesta Poprad je pridelený skutočne náročný prípad: musí vyriešiť smrť neznámej ženy, ktorá nastala za nejasných okolností pred vyše tridsiatimi rokmi. Vyšetrovanie čoskoro uviazne v slepej uličke. Všetko nasvedčuje tomu, že prípad nájdenej obete, ktorú navyše nedokázali identifikovať, zostane zrejme navždy nevyriešený. Avšak táto domnienka sa zmení v okamihu, keď v Starom Smokovci začne dochádzať k vraždám a mŕtvych postupne pribúda…

Kniha je v predaji len v internetovom kníhkupectve Martinus.

Sophe – ples u vojvodkyne (Martina Monošová)

l311251Vybrala som niečo aj z historického súdka, pretože táto kniha ma fakt zaujala, hoci nie som celkom fanúšička historických románov. Niečo ma k tejto knihe láka, takže si ju snáď niekedy prečítam.

Píše sa rok 1531. Na francúzskom zámku Anet sa za dramatických okolností objaví mladučká šľachtičná, ktorá nielenže stratila pamäť, ale ani nerozpráva. Jej príchod zasiahne do života majiteľky zámku, dvornej dámy Diany de Poitiers, ako aj ostatných členov jej domácnosti. Lenže kto sa usiluje záhadnej kráske o život, až radšej predstiera, že je nemá? A kam sa podel rytier Marcel, ktorý ju odvážne zachránil pred banditami, alebo kam zmizli jej vzácneklenoty? A kto v skutočnosti krásna neznáma naozaj je?

Kreatúra (Dana Hlavatá)

l308243Po tejto knihe som pokukovala v kníhkupectve a rozmýšľala som, či si ju vziať. Nakoniec som ju tam nechala, ale chystám sa po ňu vrátiť, lebo ma istým spôsobom zaujala a anotácia znie dobre. Navyše som na ňu počula pozitívne názory, takže si ju nájdem. 🙂

 

Nečakané stretnutia ľudí, ktorí si mysleli, že im osud už nikdy neskríži cestu; nesplnené sny, ktoré dostanú konkrétnu podobu vďaka náhode; odpustenie tomu, kto spôsobil rodine obrovskú traumu a kto si po rokoch dokáže priznať vlastné chyby, ale aj príbeh človeka, ktorý je presvedčený o tom, že ho život predurčil byť čímsi viac ako ostatní. Šesť príbehov ľudí, ktorí sa ocitli na životnej križovatke, dokázali sa vcítiť do kože tých, ktorým ublížili a teraz sami potrebujú pomoc. Príbehy napísané podľa skutočnosti, osudy mužov a žien, ktorí dokázali rokmi, skúsenosťami, pochopením tých druhých, či ranami osudu zmeniť svoje priority v živote.

Zlodejka otcov (Monika Macháčková)

l304526Opäť niečo pre čitateľky. 🙂 Evitovky idú osobne mimo mňa, ale viem, že si medzi vami nájdu svojich čitateľov.

Keď sa zaľúbiš do muža s minulosťou a záväzkami, čakaj prekvapenia.

Príbeh o láske s kvapkou tajomstva, nečakaným zauzlením, troškou pátrania a koncom, aký možno na začiatku nikto nečakal.

Manželstvo je dobrý koncept. Aj v dlhoročnom vzťahu, ktorý nie je potvrdený na úrade, sa dá žiť kvalitne. Ten kúsok papiera a vedomie, že máme jedno meno, že sme jedna bunka, je dôležitý. Dáva pocit istoty a pokoja. Dá sa namietať, že mnohí si to tiež mysleli, a dopadli zle. Lenže vravíme o manželstve, ktoré vytvoria tí správni ľudia. Čo k sebe naozaj patria.

Spoločenstvo: zrod vlčej bojovníčky (Laura Ensi)

l313745A nakoniec tu máme niečo z fantasy. Vydavateľstvo Maxim prišlo s novinkou z YA fantasy a ja osobne som na to skutočne zvedavá… V poslednom čase som s YA fantasy dosť rozpačitá, ale rozhodne by som to skúsila.

Raine Zair je v podstate celkom obyčajné a nenápadné sedemnásťročné dievča, ktoré študuje, brigáduje, zbožňuje svojich bratov a o láske zatiaľ len sníva. Jej pomerne všedný život sa však v okamihu obráti hore nohami. V jednu noc sa z nej stane výnimočná vlčica. Musí opustiť rodinu, odrazu na jej pleciach leží obrovská zodpovednosť za celú svorku a rieši aj otázku, koho si zvoli za životného partnera.

Číha na ňu množstvo nebezpečenstiev, mnohí usilujú o jej život a na jej pleciach je záchrana nielen vlčieho sveta…

Dokáže sa toto dievča vzdať toho, čo miluje najviac, aby zachránilo životy svojich najbližších? Dokáže vraždiť, aby prežilo?

Fantasy román plný vášne, nebezpečenstva a lásky si vás určite podmaní.

Tak čo, našli ste si v tomto zaujímavom zozname niečo pre seba? 🙂 Ja rozhodne!