Recenzenti odporúčajú… I.

Už dlho pre vás pripravujem tento koncept. Myslím, že i keď máme možnosť dozvedať sa o knihách prostredníctvom našich šikovných recenzentov, tak určite prečítali aj niečo iné, čo tu ešte recenzované nebolo. A okrem toho, čo ja dávam do rubriky „Zaujalo nás,“ by aj oni mohli odporučiť nejakú knihu. A vy sa o niektorých môžete dnes dozvedieť. Bude to zatiaľ len prvý diel a máme tu spomenutých šesť kníh, ale verím, že ak sa vám to bude páčiť, tak bude aj druhý diel. 🙂

pexels-photo-415061

Tip od Viktórie Veresovej

l291401Šéf môjho šéfa od Mišky Zamari je ideálna kniha na leto. Má všetko, čo kniha určená ženám má mať – zaujímavú tému, dobrú zápletku, štipku erotiky a koniec, ktorý Vás prinúti ísť do kníhkupectva po pokračovanie.

Je zrejmé, že hlavná hrdinka niečo „rieši“ so šéfom jej šéfa, ale verte mi, nebude to úplné klišé. Ich správanie je také „reálne prítomné“, aké častokrát môžete stretnúť vo svojom okolí. Najviac som si obľúbila kolegu Majkyho. Je to taký typický „správny chlap“ – tak si predstavujem chlapa – kamaráta 🙂

Kniha sa číta rýchlo, má relatívne krátke kapitoly končiace tak, že budete musieť pokračovať ďalej. Skoro počas celej knihy som mala záchvaty smiechu, vďaka čomu som ju len ťažko odkladala z rúk. Akurát som asi 20 strán pred koncom skoro dostala infarkt. Aj kvôli tomu zvratu odporúčam mať doma rovno prichystané pokračovanie.

Tip od Dominiky Ševčíkovej

l272175Dievča z lesa (Radovan Bezecný)

Vďaka PSA som sa dostala ku knihe, ktorú by som si zrejme sama nekúpila. Aj keď ma zaujímavý obal aj anotáciu, tak je ako sivá myška. Našťastie sa mi dostala do rúk a prečítala som ju za pár dní. Jedná sa o veľmi pekný príbeh z obdobia druhej svetovej vojny. Hoci kníh s touto tematikou je na pultoch v obchodoch veľa, táto sa odlišuje miestom, kde sa príbeh odohráva a to v Taliansku. V knihe nechýba dráma, ale aj romantika. Je veľmi pútavo napísaná a nebudete ju chcieť odložiť, až pokiaľ ju neprečítate.

Tipy od Dominiky Škerkovej

l2943161. Monika Wurm – Hviezda nad arabským peklom.

Túto knihu odporúčam najmä tým, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o krajinách tretieho sveta. Avšak pozor. Kniha opisuje scény, ktoré nie sú pre každého. Ide o skutočný príbeh ženy, ktorá sa ocitá v krajine, kde je žena iba nejaká vec a nástroj pre potreby mužov. Pri tejto knihe si človek uvedomí, aké má šťastie že žije v Európe. Niektorí totiž takéto šťastie nemajú.

l2786712. Simona Kutišová – Šepot dúhy.

Túto knihu som sama recenzovala a aj keď je určená tínedžerom, musím skonštatovať, že príbeh zasiahol aj mňa. Pre niekoho obyčajný príbeh, pre mňa príbeh na zamyslenie.

3. Kristína Farkašová – Som mama a Stále som mama.

Nenormálne dobrý príbeh. Aj keď nie som mama a v dohľadnej dobe sa ani nechystám byť, výborne som sa nasmiala. Skutočný príbeh autorky v dvoch knihách je geniálny. Podľa mňa najlepšie spracovaná kniha z týchto troch najmä preto, pretože som nechcela odtrhnúť oči od knihy a musela som ju dočítať do konca ihneď. Príbeh je ľahký, mierne satirický, ale hlavne reálny príbeh, reálnej ženy a matky.

Tip odo mňa (Elizabeth)

l268945Rozhodla som sa i ja odporučiť knihu. Je to kniha Tri oriešky pre spisovateľku od Vity Jamborovej. Mám veľmi rada detektívky a táto knižka ma neskutočne bavila – možno i vďaka tomu, že hlavná postava je spisovateľka. Čítala sa veľmi dobre a ľahko, no zároveň som nemohla len tak prestať. Príbeh je od začiatku pútavý a veľmi dobre vymyslený. Koniec bol napínavý a o príbehu som rozmýšľala ešte dlho po tom, ako som knihu vložila späť do poličky. Ak hľadáte dobrú slovenskú detektívku, ktorá je zároveň ľahká a svieža, tak Tri oriešky pre spisovateľku budú pre vás správnou voľbou.

Čítali ste niektorú z týchto kníh?