Knihy plné skutočných príbehov a úlomkov žien (Úlomky ženy I. a II.)

20180928_101024

Dnes som sa rozhodla rozpísať sa o dvoch knihách. Ide o Úlomky ženy. Doteraz vyšli dva diely a celkom by ma zaujímalo, či bude aj tretí.

Úlomky ženy možno poznáte zo sociálnej siete. Dlho som chuti prečítať si prvý diel Úlomkov ženy odolávala, ale nakoniec ma to zlákalo. Vôbec to neľutujem. Čím som staršia, tak vyhľadávam trošku iný žáner. V aktuálnom období nemusím za každú cenu čítať len fantasy a vyhýbať sa romantike. Objavujem kúzlo iných žánrov. Úlomky ženy mi učarovali už po pár stránkach.

Tieto dve celkom útle knihy obsahujú množstvo myšlienok. Myšlienok, ktoré vás chytia za srdce tak, že máte pocit, akoby ste tú myšlienku napísali vy, alebo akoby vám ju niekto vytrhol z mysle.

A to je na tom to úžasné. Že sa v tom dokážete nájsť. Každá z nás niečo prežíva a nie vždy to býva pozitívne. Avšak v týchto knižkách dokážete nájsť toľko pozitívnej energie a sily, že sa vôbec čudujem, že sa im to podarilo do takejto útlej knihy vtesnať.

Citáty a myšlienky sa striedajú s príbehmi zo skutočného života žien, ktoré tieto knihy tvorili.

Moje ciele v živote sú, po tom všetkom, len byť šťastná a naučiť sa milovať samu seba tak oddane, ako som dokázala milovať iných… 

Priznávam, že som až tak neocenila príbehy z partnerského života, pretože táto časť existencie ide zatiaľ nejako mimo mňa. Ale nadchli ma príbehy o tom, ako sa autorka napríklad dokázala postaviť na nohy a uvedomila si, že na dne strávila už veľmi dlho. Presne tak ako ja kedysi. Pre mňa teda boli prínosom práve takéto príbehy.

20180928_101141

Vliali do mňa veľa pozitívnej energie. A poviem vám, že prvý diel koluje po rodine. Čítala som ho ja, prečítala ho mamka a teraz ho číta aj babka. Takže sa potom delíme o pocity. A je to skvelé.

To, čo teraz chcem napísať, som už tuším písala aj v článku o knihe Farby ženy od Zuzany Šedej, ale jednoducho mi nedá to nenapísať.

V týchto knižkách sa nájdete. Či máte dvadsať, štyridsať, alebo nad šesťdesiat. Je to pre všetky ženy. Pre všetky, ktoré cítia, milujú.

Osobne si myslím, že je cítiť, čo všetko do toho autorky vložili. A to robí tieto knihy ešte silnejšími.

Mám pocit, že Úlomky ženy by si mala prečítať každá. Každú knihu som prečítala za jeden večer a pri mnohých myšlienkach či príbehoch som sa usmievala. Pravdivé, emotívne, skutočné. Rozliali sa vo mne pozitívne pocity a cítila som sa ako po hodine u psychológa.

A to znie síce zvláštne, ale jednoducho som sa cítila ako znovuzrodená, akoby zo mňa vyprchalo všetko zlé.

Takže ak ešte stále váhate, či sa do týchto kníh pustiť, tak to hoďte za hlavu a prečítajte si ich. Stojí to za to a nič nestratíte, len získate. A je jedno, koľko máte rokov. Nájdete sa v tom.

bitmoji-20180922013043

 

Knižky prečítala a článok napísala Elizabeth. 🙂