Zaujalo nás #8

zaujalonas-titul-obrazok

Viem, s ďalším dielom Zaujalo nás som si dala pomerne načas. Ale za to vám v tomto dieli prinášam mnoho veľmi zaujímavých titulov, ktoré vychádzajú, alebo už vyšli a sú novinkami na slovenskom trhu. A k tomu bonus v podobe predstavenia mojej tretej knihy. 🙂

metrofília (čistá duša)

l434097Prvú knihu čistej duše som prečítala a bola úžasná. Preto ma nesmierne potešilo, že vydavateľstvo Slovart vydáva jej druhú zbierku textov a slovných hier. Veľmi sa na toto teším a dúfam, že v piatok na Bibliotéke na túto knihu narazím a kúpim si ju. To mi pripomína, že by som si mohla spísať vishlist. 😀

čistá duša prichádza s druhou zbierkou textov, ktoré sú tak trochu básničkami, aforizmami či slovnými hračkami. Všetky texty sú o láske, v rôznych jej podobách. Na rozdiel od prvej knihy, tieto texty ešte neboli zverejnené na sociálnych sieťach.

Šťastie prichádza v intervaloch (Gabrielle Bernátová)

Štastie-prichádza-v-intervaloch-Gabrielle-Bernátová-450x600Kniha, na ktorú sa ja osobne teším, pretože to znie vážne dobre. Autorkinu tvorbu mám rada a tuším, že táto kniha bude rovnako dobrá ako napríklad jej Nevyspytateľná mrcha. Fakt sa teším. 🙂 Kniha vychádza 7. novembra.

Keď umrie manžel a žena sa stáva dedičstvom muža, tak zakorenená nenávisť prevyšuje únosnú mieru. Zrazu sa túžba po smrti stáva reálnym východiskom.

Láska, ktorá neprichádza z neba, ale rodí sa časom, môže byť bezpečnostným rizikom na oboch stranách barikády. Obaja však majú na výber. Buď budú spolupracovať alebo sa rozdelia a minulosť ich dobehne.

Dom 490 (Mark E. Pocha)

l436863Teraz v novembri vychádza aj kniha Dom 490. Mark E. Pocha je známy svojimi hororovými príbehmi. A toto je u mňa tretia kniha, na ktorú sa teším. A pozor: 10. novembra sa na Bibliotéke krstí! 🙂

Príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov Amityville Horror, Paranormal Activity a kníh Žiarenie a Exorcista.

Zuzana už dávno vedela, aký zavádzajúci je pojem „materská dovolenka“. Akáže dovolenka! Byť doma s deťmi sama, to nemá s oddychom nič spoločné. Je to robota, dokonca viac než to. Hotová rehoľa. Najmä keď sa vám muž túla po Slovensku a vy ste na všetko sama. Je to o nervy. Je to akoby vás spúšťali do studenej čiernej jamy, čoraz hlbšie a hlbšie a vy si idete pľúca vykričať, no nikto nepočúva…

Ju trápi materstvo, on sa neúspešne borí s novým románom. No problémy, o akých sa im ani nesnívalo, ešte len prídu… Spisovateľ Martin Lutziak sa s manželkou Zuzanou a dvoma malými deťmi presťahuje z rušnej Nitry do nenápadnej stredoslovenskej obce Kriváň. Manželom neprekáža, že v ich novom príbytku kedysi umreli štyria ľudia – z duchárskych historiek predsa dávno vyrástli. Sotva sa však do domu nasťahujú, začnú sa diať zvláštne veci. Prebúdzajú sa tiene minulosti, ktoré mali ostať navždy pochované. A život mladej rodiny už nikdy viac nebude ako predtým…

Namaľuj mi nádej (Adriana Gregorová)

l435667Adriana Gregorová vydáva svoju tretiu knihu. Veľmi chválim tú krásnu obálku, ktorá je jednoducho nepriehliadnuteľná. A tiež sa teším na čítanie. 🙂

Láska, porozumenie, úcta – tri atribúty vzťahu, ktoré sa z manželstva Terezy a Juraja pomaly vytrácajú. Ich synček Adam je neustálym svedkom hádok a keď do nestabilného manželstva zasiahne niekto tretí, ortieľ je podpísaný.

Tereza sa snaží zmieriť so statusom slobodnej matky, no v nečakanej chvíli spozná muža, ktorý v nej rozhorí dávno spiacu túžbu. Nad jej súkromným nebom opäť zažiari slnko.
Nič však netrvá večne. Objaví sa hrozba, ktorá sa nedá predvídať, ani zahnať mávnutím ruky. Zasahuje Terezin život bez nároku na záchranné koleso a ako živel strháva všetko, v čo doposiaľ verila.

Má ešte vôbec Tereza nádej byť opäť šťastná?

Havran v kávomate (Ráchel Noa)

l435565Na túto poetickú zbierku som narazila na Facebooku a hneď som vedela, že ju musím mať. Tak dúfam, že sa mi to čoskoro vyplní. 🙂

Tajomná Ráchel Noa sa ako prízrak vynára z internetového sveta, aby priniesla svoju vášnivú výpoveď o živote, láske a smrti. Hoci zatiaľ publikovala poéziu iba na Facebooku, jej básne prezrádzajú, že na scénu slovenskej poézie vkročilo zvláštne stvorenie.

Jej debutová zbierka Havran v kávomate, je presne ako káva. Silná. Niekedy až príliš. Neznesiteľne úprimná, no zároveň neodolateľná tou zvláštnou arómou, akú má v sebe nezameniteľná osobnosť.

Kniha vznikla výberom z viac ako desaťročnej tvorby a odzrkadľuje rôzne chute života, atmosféry, nádeje aj sklamania, ktoré Ráchel prežila za tento čas. Vnútorne je členená do troch kapitol, pričom každá z nich obsahuje 33 básní. V prvej kapitole zažijeme opojenie láskou a jej túžbami, v druhej precestujeme s Ráchel , kávou a havranmi celý svet, aby sme v tretej spočinuli pred nevyhnutnosťou osudu. Veľké príbehy sa vždy odohrávajú pred tvárou smrti. Napriek ťaživosti témy lúčenia, dokáže autorka aj sem vniesť mäkkosť a ladnosť. Jej poézia je intímnou spoveďou ženy, ktorá veľa v živote prežila, ale ešte viac dúfa v silu života. Kto je teda Ráchel Noa? Obyčajná žena, bojujúca s obyčajnými neobyčajnosťami života o ktorých nám posiela tajné správy po havranoch. Je presne taká, ako mnohí z nás…Knihu po výtvarnej stránke dotvoril významný český maliar a básnik Ladislav Maria Wagner.

Pomsta (Roman Kulich)

l312381Roman Kulich prichádza s novou knihou. Trilerom. Zatiaľ som ešte od autora nič nečítala, ale hádam teraz mi to konečne vyjde. 🙂

V okolí Žiliny patrí všetko bossovi podsvetia. Do jeho rajónu však zavítajú votrelci. Preto si najíma sériového vraha Démona, aby ukázal, kto tu vládne. Ten zabíja oponentov podľa dvanástich Herkulových úloh. Ako súvisia vraždy v okolí Žiliny so zmiznutím syna Emy Danicovej a kto naozaj stojí za všetkým zlom?

Antidepresívum (Charlie Daemon)

Opäť niečo z poézie. Ja poéziu jednoducho milujem. A na toto sa fakt veľmi teším, pretože autorovu tvorbu poznám už dlhšie. 🙂

On, ona, ono… vtedy, teraz a nabudúce. Klopkanie tichých ozvien, farebné čiary, odraz v zrkadle. Čo sa skrýva v myšlienkach prenesených na papier? Má zmysel riešiť neriešiteľné? Má byť riešenie zmysluplné?

Pozrite sa na svet očami Charlieho. Potrebujete aj vy Antidepresíva? V dnešnom svete si ich pýta každý. Vezmite si kus tabletky a ponorte sa do hlbín najtemnejšieho sveta fantázie. Nenájdete tu ružové jednorožce a víly hrajúce na harfu. V Antidepresívnom svete sa skrýva veľa otázok bez odpovedí. Veľa túžob bez nádeje. Skrýva sa tu všetko to, čo potrebuje vyliečiť.

Antidepresívum_obalka

Rozpoltená (Lucia Sasková)

l326759Túto knihu som našla na Facebooku, keď obálku zdieľali Bux.sk a musela som si to uložiť, aby som na to nezabudla, pretože ma to okamžite zaujalo. A konečne som sa dostala k tomu, aby som to sem zaradila. 🙂

Autorka, ktorá sa do povedomia čitateľov zapísala najmä úspešnou trilógiou Zlatokopka, sa vo svojom najnovšom, v poradí siedmom románe vracia k téme, ktorou zaujala už v knihe Nebezpečná. Dve mladé ženy, dva životy, dva osudy. Spája ich spoločný lekár a psychiatrická klinika, napriek tomu sa nikdy nestretnú. Nie, toto nie je hádanka,toto je znepokojivý príbeh, pri ktorom vám zo sily narušenej ľudskej psychiky budú naskakovať zimomriavky. Aký je živots halucináciami alebo masívnymi výpadkami pamäti? Čo sa deje v čase, ktorý si hlavné hrdinky nepamätajú? Dá sa takáto porucha utajiť pred blízkymi a okolím, dá sa s ňou normálne žiť? Jedna žena uteká pred pravdou, druhá pred smrťou, idú však tou istou cestou. Dostanú sa do rovnakého cieľa?

Bonus: Na krídlach noci (Dominika Elizabeth Hladíková)

42742047_514772748994222_1307988335301492736_nAko som vám sľúbila mám tu bonus vo forme predstavenia mojej tretej knihy. Je to YA fantasy a istým spôsobom je to moja prvotina. E-kniha je už vonku a tlačená verzia bude začiatkom decembra.

Dvaja anjeli smrti. Jeden smrteľník. Noc a odhalenie citov. Ako sa správne rozhodnúť?

Rose a David sú anjelmi smrti. Sú to bytosti, ktoré odprevádzajú zo sveta hriešnikov. Obaja sú zvyknutí na smútok a často poletujú pod nočnou oblohou, alebo len sedia v starom rozbitom okennom ráme a zhovárajú sa.

Ich život – ak sa to dá tak nazvať – sa však otočí o sto osemdesiat stupňov vo chvíli, keď má Rose odprevadiť zo sveta svojho najlepšieho priateľa zo smrteľných čias. Neurobí to a tak sa dostane do problémov s démonom, ktorému slúži ako anjel smrti. S Davidom sa vydávajú na strastiplnú cestu za záchranou dobrého priateľa Rose a za tým, aby sa mohla oslobodiť a stať sa opäť smrteľníčkou, pretože po tom vždy túžila.

Nie je to však jednoduché a najmä nie po tom, čo Dave odhalí svoje city…

Zaujala vás niektorá z kníh? A chystáte sa na Bibliotéku?