Spoznajte tajomnú Ardóniu – fantasy príbeh od Petronely

Volám sa Petronela a odkedy si pamätám, vždy som zbožňovala knihy… keď som sa do niektorej začítala, nevedela som prestať, kým som ju nedočítala.
Živo som si predstavovala jej hrdinov aj celý príbeh, napäto som očakávala, čo bude nasledovať, prežívala som ich trápenia, cítila som ich bolesť, vnímala ich emócie, tešila som sa spoločne s nimi.

Už od detstva som túžila stať sa spisovateľkou, vydať knihu, ktorá by oslovila čitateľov vniesla do ich životov a sŕdc nespútané emócie, sladké aj hriešne predstavy a čarovné momenty.

Keďže ma moje podvedomie stále ťahá ku knihám, k príbehom, ktoré ma dokážu preniesť do iných svetov, bez hraníc a obmedzení… konečne som sa rozhodla počúvnuť svoj vnútorný hlas a splniť si svoj sen… a tak vznikla „Ardónia“.

Žáner knihy je fantasy, prelína sa v nej skutočný svet so svetom rozprávkovej krajiny Ardónie, určená je predovšetkým pre mládež, ale aj dospelých čitateľov.

Nech sa páči – nahliadnite do príbehu o tajomnej Ardónii. 

Melanie je obyčajné dievča, ktoré žije svoj život, študuje, pracuje na polovičný úväzok v škôlke a často navštevuje miestny útulok. No jedného dňa sa všetko zmení, objaví sa chlapec menom Leo a žiada Melanie o pomoc pri záchrane jeho krajiny Ardónie. Rozpovie jej príbeh o pradávnom boji svetla a temnoty, o tom, že len s jej pomocou majú šancu poraziť Koru-temnú čarodejku posadnutú túžbou po pomste a absolútnej moci, ktorá sa chystá pohltiť celú Ardóniu temnotou. Melanie je zmätená, nechápe, čo to všetko znamená, či je to skutočnosť alebo už ozaj zošalela a napriek tomu, že Leovi zo začiatku neverí, nakoniec si uvedomí, že v jej žilách koluje krv mocnej čarodejnice, prebudí v sebe svoju dávnu silu, dovolí svetlu prežiariť jej telo i dušu. 

No ani jej sila, jej svetlo na záchranu Ardónie nepostačia, musia na svoju stranu získať aj upírích bratov- Tobiasa a Nickolasa. Medzi Melanie a Leom je od začiatku zvláštne neznáme puto, ktoré ich spája, no stačí jediný pohľad, krátky okamih, keď sa stretne pohľad Melanie s pohľadom upíra a všetko je zrazu inak… Nickolas je uzavretý pred svetom, jediný, s kým trávi svoje chvíle je jeho brat Tobias a oddaný gryf Lauri. Netúži po spoločnosti, je zvyknutý na samotu, je presvedčený, že takýto má jeho život byť… až kým začuje jej hlas, tú sladkú melódiu života, zazrie nehu a odvahu jej tajomného pohľadu a pocíti súzvuk ich duší… Od tej chvíle vie, že ona je zmyslom jeho života, je tou, na ktorú čakal celú večnosť, tou, pre ktorú urobí čokoľvek. Láska Melanie a Nickolasa je silnejšia každým okamihom, pripravujú sa na boj s Korou, rovnako ako Leo a celá Ardónia. Melanie je v nebezpečenstve, Korina moc silnie a jej špehovia hľadajú Melanie. Preto sa aspoň na čas musí vrátiť do svojho sveta, sprevádza ju Tobias, ktorý Melanie od prvej chvíle neustále podpichuje a navzájom sa šibalsky doťahujú. Nickolas sa medzitým vyberie hľadať ďalších spojencov- majestátnych gryfov. Leo pripravuje armádu, no neustále myslí na Melanie a neznáme puto, ktoré ho s ňou spája. Vo svete ľudí sa Tobias zoznámi s kamarátkou Melanie. Už ich prvé stretnutie Tobiasa nečakane rozruší. Emily je tak drzá, tak domýšľavá, nezaslúži si nič iné, ako to, aby ju Tobias poriadne potrestal a ten ani po ničom inom netúži, len sa hriešne zahryznúť do jej neodolateľného hrdla… túži ochutnať jej krv a zároveň ju túži chrániť, potrebuje sa od nej dostať čo najďalej a zároveň ju potrebuje mať tak blízko pri sebe, nenávidí ju a zároveň… 

Keď sa Melanie s Tobiasom vrátia do Ardónie, zistia, že Nickolasa zajala Kora. Melanie ho musí nájsť, vyberie sa za ním napriek nebezpečenstvu a dostane sa do pasce…


To však nie je všetko! Viac vám však nepovieme, aby ste si prečítali úryvky z príbehu, ktoré budú nasledovať po tomto článku. 🙂