Podporujme slovenských autorov oslavuje dva roky!

events-2607706_1920

Ten čas neuveriteľne letí. Zdá sa mi, že len teraz som tento projekt založila a dnes zrazu oslavuje dva roky existencie. A je to neskutočné. Narozdiel od toho predchádzajúceho roku som sa projektu venovala celý rok 2018. Každý mesiac, každý deň. Beriem to ako veľkú zodpovednosť, pretože sme sa pomerne dosť rozrástli. Nie len redaktorská skupinka, ale aj autorská. Ľudia, s ktorými pracujem, sú úžasní. Recenzenti, ktorí stále radi čítajú slovenské knihy, autori, ktorí stále radi spolupracujú a dávajú mi možnosť propagovať ich tvorbu. 

Je to úžasné. Neskutočne sa teším z toho, že som vytvorila niečo, čo zase teší ďalších ľudí. Už sa mi stalo, že mi ktosi písal a ďakoval za tento projekt. Za to, že vznikol. Čo myslíte vy, milí čitatelia? Myslíte si, že vám projekt pomohol nájsť si cestu k slovenskej literatúre?

Mňa práca v projekte veľmi teší a napĺňa. Je to úžasná práca. Áno, považujem to za svoju prácu. Milujem to. Písanie článkov pre vás, robenie súťaží, vybavovanie kníh pre recenzentov. Nie je deň bez toho, aby som na projekt nemyslela. A keď vidím, že články radi čítate, zapájate sa do súťaží a to všetko ostatné, tak ma to napĺňa neskutočnou radosťou. 

V tomto článku však nebude figurovať len nesmierna vďačnosť vám. Ale chcem zhrnúť aj to, aký bol pre projekt tento rok, ktorý o dva dni končí.

Čo je najdôležitejšie, presunula som projekt na vlastnú doménu. Webnode ma ako služba sklamal, a tak som presunula projekt na profesionálnejší WordPress. Presúvanie mi dalo dosť práce, ale som absolútne spokojná. 

Prijala som opäť niekoľko redaktorov, ktorí pre projekt recenzujú. Čo je skvelé, máme medzi redaktormi tri česky hovoriace recenzentky. Je skvelé, že sa venujú aj slovenskej literatúre – predsa len, boli sme jeden štát. 

Na Facebooku bolo množstvo súťaží o knihy a účasť v nich ma veľmi tešila a teší. Je to skvelé, že sa zaujímate o slovenské diela. 

Stále mám v hlave kopu plánov do budúcnosti. Chcela by som, aby mal projekt nejaké svoje reklamné predmety. Na to by bol však dobrý sponzoring, pretože osobne nemám dostatok finančných prostriedkov. Bolo by však úžasné, keby sme mohli mať nejaké záložky s témou projektu a logom. Alebo nejaké letáčiky, vizitky, či reklamné tričká. Toto je však zatiaľ len môj sen.

V ďalšom roku budeme stále pokračovať v recenzovaní, v rozhovoroch a nezaobíde sa to ani bez Zaujalo nás. Rada by som pre vás vymyslela nejakú knižnú výzvu a zopakovala aj nejakú literárnu súťaž. 

Plánov je veľa, no nechcem dopredu nič sľubovať. Človek nikdy nevie, čo sa môže zmeniť. Rada by som pridala aj nejaké články z udalostí. Ak sa mi podarí, tak by som sa rada zúčastnila ARTIOfestu. Ale nebudem predbiehať. 

Rozmýšľam aj nad formátom videorecenzií, ktoré by som mohla robiť, avšak neviem sa úplne rozhodnúť. 🙂 Všimli ste si, že v druhej polovici roka som začala opäť písať články o knihách. Tomu sa chcem samozrejme aj ďalej venovať. 

A takisto by som rada spustila ďalšiu anketu, tak ako minulý rok, aby ste i vy mohli vyjadriť svoj názor na to, ako projekt funguje a čo by ste navrhovali do budúcnosti. 

To je asi všetko. Ešte raz vám všetkým ďakujem za úžasný rok. Autorom, recenzentom a samozrejme čitateľom. Bez vás by projekt nebol ničím. Vďaka vám sa stále rozrastáme a stále pre vás píšeme. Či už ja, autori, alebo recenzenti. 

Za všetkých z projektu vám srdečne ďakujem. 

Dominika Elizabeth Hladíková