7 dôvodov, prečo prečítať Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje od Kataríny Pivarčiovej

Po knihe Zločin v uliciach som dostala od vydavateľstva Slovenský spisovateľ knihu Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje od Kataríny Pivarčiovej. Po skvelej detektívke som mala chuť presne na niečo ľahké, svieže a oddychové.

Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje je druhý román talentovanej slovenskej autorky Kataríny Pivarčiovej. Pripravte sa na svieže a zábavné hľadanie skutočnej lásky, ktorej v ceste často stojíme len my sami.
Alin život je jedna veľká katastrofa. Žije v podnájme, práca ju zúfalo nebaví, muži jej života s ňou nikdy dlho nevydržia. Je tak trochu nešťastná a tak trochu osamelá, ale chýba jej odvaha niečo na tom zmeniť. Stačí však drobný impulz a jej svet je odrazu hore nohami. Vyhodia ju z práce, stratí hlavu kvôli chlapcovi, ktorý je o desať rokov mladší a vzťah s ním nemá absolútne žiadnu budúcnosť. Odrazu sa túži vrátiť k svojej rutine, ale už to nejde. Namiesto toho začne spievať v metalovej kapele, načierno nocuje na internátnych izbách, stopuje a svoje zážitky zverejňuje vo vtipných blogoch na internete. A to ešte netuší, že jej pod srdcom rastie drobný problém, z ktorého sa o pár mesiacov stane problém epických rozmerov…

Oficiálna anotácia

A táto kniha mi sadla ako uliata. Od začiatku sa čítala ľahko a plynulo. Autorka má veľmi pútavý štýl, ktorým ma okamžite vtiahla do deja. Hlavná postava Ali mi veľmi prirástla k srdcu. Sadla mi ako osoba a aj svojím zmyslom pre humor.

Na mnohých pasážach som sa dobre bavila a už dlho ma kniha takto dobre nepobavila.

Štýl autorky je veľmi pútavý a nezaťažuje čitateľa zbytočnými opismi. Rozpráva príbeh jednoducho, no zároveň inteligentne.

Veľmi oceňujem samotný príbeh a jeho myšlienku, jeho spád. Trochu som sa bála, že pôjde o ďalšiu tuctovú love story, no kniha ma presvedčila o opaku.

Je písaná veľmi originálne a hoci by to bez romantiky nefungovalo, rozpráva to s ľahkosťou a najmä reálne. To je pre mňa veľmi veľké plus, pretože pri mnohých romantických knihách sa stáva, že vzťah nie je reálny.

Tu ho však autorka opisuje veľmi presvedčivo, akoby sa tento príbeh skutočne stal.

Napriek častému humoru a rôznym bláznovstvám, ktoré hlavná hrdinka podstupuje, vložila autorka do knihy i vážnejšie pasáže, ktoré obsahovali cenné myšlienky.

Ešte k tomu autorka pridala články písané hlavnou hrdinkou, ktoré sa mi neskutočne páčili a krásne ozdobili samotný dej knihy. A keďže sa sama venujem blogovaniu, tak bola pre mňa táto súčasť príbehu ako uliata.

Jediné, čo ma miestami hnevalo, bolo to, že sa Ali s Adamom hádali, alebo vadili za niečo, o čom by sa mali porozprávať v pokoji. Prišlo mi, že sa Ali často hneď odula. Ale to je len môj názor, možno je to súčasťou jej povahy.

Ja som túto knihu zaradila medzi svoje srdcovky. A mám na to svoje dôvody:

  • príbeh sa mi neskutočne páčil,
  • príbeh je ľahký, ale inteligentný,
  • hlavná hrdinka mi celkom sadla,
  • nachádza sa tam blogovanie,
  • obsahuje skvelé myšlienky,
  • je vtipná
  • a zároveň realistická.

Myslím si, že ak hľadáte príjemný, inteligentný román, ktorý bude ľahký no realistický, tak Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje, bude práve pre vás.

Navyše ako veľké plus hodnotím aj nádherne spracovanú obálku. Kreslené, alebo maľované obálky sú pre mňa top.

A mimochodom, celkom by ma zaujímalo, ako to s Ali bude ďalej a či napíše ďalšie články zo života… Ak by sa autorka rozhodla pokračovať v jej príbehu, tak by som po knihe siahla okamžite. 🙂

Ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ za poskytnutie knihy na recenziu.